• The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Occupant

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All Hands on Deck

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½