Liam has logged 229 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dangerous Beauty

Dangerous Beauty

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Edit this entry  
30
Stilts

Stilts

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry