Sort by

Christopher has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alpha

Alpha

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: City on the Edge of Battle

Godzilla: City on the Edge of Battle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10x10

10x10

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry