• Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Unholy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • From A to Q

    ★★★★

  • Pool Boy

    ★★★½

  • Space/Walk

    ★★★½

  • Pure

    ★★★½

  • The Cost of Living

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • Guilt-Free Pleasures

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Trans Happiness Is Real

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Out

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Farewell, Sarah Jane

    ★★★★½

  • Shadowed

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Getting It Right: The Making of Midway

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Loop

    ★★★★

  • James May: Our Man In Japan

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Wind

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

  • Let It Snow

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★★½

  • It Chapter Two