• Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Alien: Covenant

  • The Circle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Warcraft

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★★