• Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Saving Mr. Banks

    ★★★★

  • About Time

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Contagion

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★

  • Thor

    ★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • Kung Fu Panda

    ★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Village

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★

  • Red Dragon

    ★★

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • Minority Report

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★

  • Hannibal

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★

  • Unbreakable

    ★★★★

  • X-Men

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Matrix

    ★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Game

    ★★★★

  • Pom Poko

    ★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★

  • The Fugitive

    ★★★★

  • Ocean Waves

    ★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★