• Die Hard

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Running Man

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Aliens

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • The Sword in the Stone

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★