• Palm Springs

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Brother

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • My Teacher, My Obsession

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • My Life with James Dean

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Blame