• Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Deadpool

  • As You Are

    ★★★★★

  • Tallulah

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Closet Monster

    ★★★

  • The Martian

  • The Danish Girl

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

  • Green Room

    ★★

  • Henry Gamble's Birthday Party

    ★★★

  • The Adderall Diaries

    ★★★★

  • One & Two

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Spinners

    ★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Copenhagen

    ★★★★

  • The Theory of Everything

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Ask Me Anything

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boys

    ★★★★

  • Tom at the Farm

  • Palo Alto

    ★★★★

  • Breathe In

    ★★★★

  • The Spectacular Now

    ½

  • Molly Maxwell

    ★★

  • Movie 43

    ½

  • Animals

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Avengers

  • North Sea Texas

    ★★★

  • One Day

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Consent

    ★★★★

  • District 9

    ★★★★

  • Dogtooth

  • Fish Tank

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Keith

    ★★★★

  • Savage Grace

    ★★★

  • The Departed

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • War of the Worlds

    ★★★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★