grag has logged 25 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sesame Street: Elmo's World: All about Faces

Sesame Street: Elmo's World: All about Faces

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sesame Street: Elmo's World: Reach for the Sky!

Sesame Street: Elmo's World: Reach for the Sky!

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Sesame Street: Elmo's World: Dancing, Music & Books

Sesame Street: Elmo's World: Dancing, Music & Books

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wittgenstein

Wittgenstein

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
Read the review Edit this entry