Grant has logged 18 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sweetgrass

Sweetgrass

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Exit Elena

Exit Elena

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry