Grant has logged 248 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lizzie

Lizzie

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Tribute to Ryan Dunn

A Tribute to Ryan Dunn

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry