Grant has logged 244 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
League of Denial: The NFL’s Concussion Crisis

League of Denial: The NFL’s Concussion Crisis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Recess: School's Out

Recess: School's Out

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
WWE: The Rise + Fall of ECW

WWE: The Rise + Fall of ECW

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My People, My Country

My People, My Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry