Grant has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anti-Cinema

Anti-Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Full Force

Full Force

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bravest

The Bravest

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry