• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Free Guy

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Last Christmas

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Raising Kratos

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Creed II

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½