Greg has logged 45 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
31
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Project X

Project X

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★½
Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry