anya has logged 384 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
31
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
½
Edit this entry  
28
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
Edit this entry  
27
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
Edit this entry  
22
Father Figures

Father Figures

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathe

Breathe

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Mountain

Mountain

2017
×
Edit this entry  
16
The Art Of The Capital

The Art Of The Capital

2017
×
Edit this entry  
13
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Edit this entry  
11
Kristy & Anton

Kristy & Anton

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
08
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hypnagogia

Hypnagogia

2017
×
Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Review

Review

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry