anya has logged 23 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Edit this entry  
19
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Limitless

Limitless

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Songs from an Empty Room

Songs from an Empty Room

2017
×
Edit this entry  
07
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry