Griffin Stenzel has logged 338 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry