Griffin Stenzel has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★
Edit this entry  
06
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry