Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guide to the Perfect Family

The Guide to the Perfect Family

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Awake

Awake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry