• Old

    ★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Raya and the Last Dragon

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • The Croods: A New Age

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

    ★★

  • Photographer

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Fantasy Island

  • Minari

    ★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Mr. Pregnant

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

  • The Favourite

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★½

  • Red Light

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Possum

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Arctic

    ★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Bao

  • Elvis Presley: The Searcher

  • A Quiet Place

    ★★

  • Game Night

    ★★

  • Profile

    ★★½

  • Grass

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★