Bebop has logged 20 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tabu

Tabu

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
½
Edit this entry  
13
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Edit this entry  
05
Education for Death

Education for Death

1943
×
Edit this entry  
04
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Triumph of the Will

Triumph of the Will

1935
×
Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ideas Man

Ideas Man

2013
×
Edit this entry