• Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

  • Army of Thieves

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Prey

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Pickman Model

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Catweazle

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Blade Runner Phenomenon

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Indiana Jones: The Search for the Lost Golden Age

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Red Dot

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Playing God

    ★★★½

  • SCP: Overlord

    ★★★

  • Rogue City

    ★★★

  • Coming to Light

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Never Hike Alone in the Snow

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Snake Dick

    ★★½

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Lost Bullet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Milk Teeth

    ★★★

  • The Tooth Fairy

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • 100.000 Acres of Pine

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • Bakemono

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Mosul

    ★★½