MaxL has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★½
Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Fantastic Journey of Mr. Bilbo Baggins, the Hobbit

The Fantastic Journey of Mr. Bilbo Baggins, the Hobbit

1985
×
★½
Edit this entry  
21
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Kiss of the Dragon

Kiss of the Dragon

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Prey

Prey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
White House Down

White House Down

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Edit this entry  
07
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
March of the Dinosaurs

March of the Dinosaurs

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Baader Meinhof Complex

The Baader Meinhof Complex

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry