• Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

  • Daddy

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rim of the World

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Slender Man

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Midnight Sun

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

  • It

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Fear & Shame

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★½