Grover has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Disappearance of Haruhi Suzumiya

The Disappearance of Haruhi Suzumiya

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Stand

The Stand

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Chef

Chef

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry