Sort by

Hussain Alokaily has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Inhale, Exhale

Inhale, Exhale

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
22
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
21
Porcelain DeLorean

Porcelain DeLorean

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Memories of a Multiplex

Memories of a Multiplex

×
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
On the Fence

On the Fence

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Second

One Second

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kafka

Kafka

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Wolf

Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ryan

Ryan

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sundown

Sundown

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry