gabE has logged 211 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
Edit this entry  
01
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
Edit this entry  
01
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven in Heaven

Seven in Heaven

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wendy

Wendy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queen of the Andes

Queen of the Andes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen of the Andes

Queen of the Andes

2020
×
Read prior review Edit this entry  
23
Half Past Dead

Half Past Dead

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
An Interview with God

An Interview with God

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pretty Little Stalker

Pretty Little Stalker

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry