Guillermo Prieto IV has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★½
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Little Words

Three Little Words

1950
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tammy and the Bachelor

Tammy and the Bachelor

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
Edit this entry