• House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Antlers

  • No Time to Die

    ½

  • Midnight Mass

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • Dune

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Red Dot

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Half Brothers

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Unpregnant

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Dracula

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★