• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • TRAFFIC MAN

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Monkey Beach

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • High Score

    ★★★½

  • Empress of Darkness

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★½

  • Kaithi

    ★★

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Game of Death Redux

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • 63 Up

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Lucky Grandma

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • We Are Little Zombies

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★