Gumby has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Long, Long Trailer

The Long, Long Trailer

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lillehammer ’94: 16 Days of Glory

Lillehammer ’94: 16 Days of Glory

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Edit this entry  
17
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Knights of the Round Table

Knights of the Round Table

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
After the Thin Man

After the Thin Man

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Rock

White Rock

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
16 Days of Glory

16 Days of Glory

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Visions of Eight

Visions of Eight

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
13 Days in France

13 Days in France

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry