• Don't Look Up

    ★★

  • Listening to Kenny G

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Aunty Donna - The Album Tour

    ★★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Trial

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½