Gunnar has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke in the U.S.A.

Princess Mononoke in the U.S.A.

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invincible

Invincible

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry