• Spider-Man: No Way Home

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

  • Godzilla vs. Kong

  • Framing Britney Spears

  • The Little Things

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★½

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Dark Phoenix

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Creed II

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★★★

  • High Life

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

    ★★★½

  • The Mummy

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Song to Song

  • Miss Sloane

  • Doctor Strange

    ★★★★★