• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★