Lee, has logged 55 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kobe Doin' Work

Kobe Doin' Work

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Salt

Salt

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zygote

Zygote

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memory Box

Memory Box

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gotti

Gotti

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Across the River

Across the River

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
18
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Dog Morgan

Mad Dog Morgan

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
13 Eerie

13 Eerie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
D-Railed

D-Railed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frownland

Frownland

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baal

Baal

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry