• Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Behind You

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Scare Me

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • White House Farm

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Yummy

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Marianne

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Rattlesnake

    ★★★½

  • Countdown

    ★★★½

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★½

  • Eli

    ★★★

  • Midsomer Murders Holiday Pop-Up Collectible

    ★★★★

  • Blood Vessel

    ★★★

  • Are You Afraid of The Dark?

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Shed

    ★★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • VFW

    ★★★½

  • The Cleansing Hour

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★

  • American Son

    ★★★½

  • The Troubles: A Secret History

    ★★★★½

  • The Vigil

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Greed

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★

  • Sea Fever

    ★★★★