• In The Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Khaite FW21

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • The Lady and the Dale

    ★★★½

  • Another Hayride

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • City So Real

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • My Psychedelic Love Story

  • I'm Your Woman

  • Totally Under Control

  • Freaky

    ★★★

  • Run

  • American Murder: The Family Next Door

  • Mangrove

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Way I See It

  • MLK/FBI

  • All In: The Fight for Democracy

  • Notturno

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Human Voice

    ★★★

  • Love Fraud

    ★★

  • Lucky

    ★★★½

  • Class Action Park

  • The Donut King

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • The Speed Cubers

    ★★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Rockfield : The Studio on the Farm

  • The Old Guard

  • Athlete A

  • Mae West: Dirty Blonde

  • Da 5 Bloods

  • Belly of the Beast

    ★★★

  • Stray

  • Beastie Boys Story

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★★

  • Through the Night

  • John Lewis: Good Trouble

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Crazy, Not Insane

  • Reunited

  • Finding Yingying

  • The Hunt

    ★★★

  • Naughty Books

    ★★½

  • Gunda

    ★★★★½

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

  • #cats_the_mewvie

  • McMillion$

  • The Poison Squad

  • Disclosure

  • Feels Good Man

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

  • Welcome to Chechnya

  • Some Kind of Heaven

  • The Social Dilemma

  • Spaceship Earth

  • The Truffle Hunters

  • On the Record

  • Softie

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★