Serge The has logged 60 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bert Kreischer: The Machine

Bert Kreischer: The Machine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Momo

Momo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Tom Segura: Mostly Stories

Tom Segura: Mostly Stories

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laughing Man

The Laughing Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rock my Heart

Rock my Heart

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Note

Death Note

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Pain and Disfigurement

Pain and Disfigurement

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kevin Hart: Laugh at My Pain

Kevin Hart: Laugh at My Pain

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jeff Dunham: Minding the Monsters

Jeff Dunham: Minding the Monsters

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sticks & Stones

Sticks & Stones

1996
×
★½
Edit this entry  
06
Jeff Dunham: Controlled Chaos

Jeff Dunham: Controlled Chaos

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry