• No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Vincenzo

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • True Beauty

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Start-Up

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Flower of Evil

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The King: Eternal Monarch

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Apples

    ★★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★½

  • Sleep

    ½

  • Bad Tales

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Undine

    ★★

  • Itaewon Class

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Strangers From Hell

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Divine Fury

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tommaso

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • Juror 8

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Years and Years

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Innocent Witness

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Touch Your Heart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★