RSS feed for hads
  • Hamilton

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • American Son

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★★

  • One Child Nation

    ½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Late Night

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Dirty John, The Dirty Truth

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Our Kind of Love

    ★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Bird Box

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Fahrenheit 11/9

  • Free Solo

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Adrift

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

  • Never Goin' Back

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Forgotten

    ★★★★★