n has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulsar

Pulsar

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Alex's Dream

Alex's Dream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Light

Red Light

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry