• Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Highwaymen

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther