• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★★★

  • Miraculous World: Shanghai – The Legend of Ladydragon

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • The Special

    ★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Eli

    ★★★★½

  • Scare Package

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • The Cleansing Hour

    ★★★

  • The Beach House

    ★★★★½

  • Sea Fever

    ★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Brightburn

    ★★★

  • After

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • The Siren

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Pooka!

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Flesh & Blood

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • The Body

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Slender Man

    ★★

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★½