• The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★½

  • Cruella

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Censor

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Shagbands

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Lynn + Lucy

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Beats

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • After the Screaming Stops

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Everybody in The Place: An Incomplete History of Britain 1984-1992

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Blockers

    ★★★½

  • Mary Magdalene

    ★★

  • Black Panther

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Early Man

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • Strike a Rock

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Abducted in Plain Sight

  • Good Time

    ★★★★