HamisH has logged 20 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
After Life

After Life

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry