Wesley has logged 30 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Little Harbour

Little Harbour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Subconscious Stream

A Subconscious Stream

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
memory, loss

memory, loss

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Damnation Alley

Damnation Alley

1977
×
Edit this entry  
05
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry