• Death on the Nile

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Major Grom: Plague Doctor

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • Midway

    ★★★★

  • Eli

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★